Levašov a védy

Jano | 19.09.2012

Nuž, problémov je tu viacero, avšak nemyslím si, že všetko je úplný blud.
Takže po poriadku. Dôkazy o tom, že Slovania obývali väčšinu EuroÁzie a dokonca mali styky aj s Amerikou (Austrália ani Afrika sa zatiaľ nespomínali), vyskakujú posledne ako huby po daždi a nemajú s Levašovom, ani védami absolútne nič spoločné. Autori ako Miloš Drastich, Cyril Hromník, Antonín Horák a ďalší sami a individuálne prišli na to, že tie "naše" dejiny sú v skutočnosti falzifikát. Čo sa týka véd, je ťažké niečo odsudzovať, keď ani nevieme, ako to máme súdiť. Je síce pravda, že si niekedy dosť protirečia, ale na druhej strane poviem asi toľko, že je tam určite zakomponované niečo pravdivé, pretože taký kvalitný falzifikát by nebol schopný nikto vytvoriť. Ja by som povedal, že práve tá chronológia je dosť vierohodná, hlavne, keď sa nad tým zamyslíte z biologicko-časovo-logického hľadiska. Či to bolo presne tak, ako sa to tu píše, alebo trochu inak, to sa asi tak skoro nedozvieme, ale sú knihy, ktoré dokumentujú to, že po našej planéte kráčali inteligentné bytosti milióny rokov pred nami. Apropo, boli ste niekto "odkontrolovať" tú Encklopédiu Britanicu z r. 1700, kde by sa malo písať o Veľkej Tartarii? Nuž, žijeme v dobe, keď si nemôžeme byť istí ničím a každé "zaváhanie", či dokonca aj "veľmi súvislý text" v nás vzbudzuje obavy a máme tendenciu začať o tom pochybovať. Či azda kauza Wikileaks a Julian Assange nie je niečo podobné? Avšak je Asange agent CIA? Možno áno a možno nie, nevieme to. Snaží sa o niečo, hrajú s nami hru? Ani to nevieme. Nuž a tak isto nevieme ani to, či sú védy podvrh a či s tým niečo sledujú. Prikláňam sa však k názoru, ktorý tu už niekto písal, že by sme sa nemali povznášať nad druhými národmi/rasami, zvlášť, keď do budúcna chceme planétu bez vojen a utrpení...
Spomeniem napr. fakt, že teóriu o "stvorení ľudstva" nešíri len Levašov, ale aj kopec iných vedcov. Napr. seriál "Ancient Aliens" o tom diskutuje tiež. Ja by som povedal, že nezáleží na tom, čo Levašov bol, a či toto všetko je podvrh, ale skôr na tom, čo si každý jeden z toho odniesol. Mimochodom, telepatia a veci s tým spojené majú nejaký základ a každý s tým máme aspoň okrajové skúsenosti, takže si nemyslím, že SAV sú atomaticky podvrh...
Keby sme tak mohli dôverovať inštitúciám, ktoré robia seriózne vedecké výskumy, tak by sme boli za vodou a mali o problém menej :-(

Přidat nový příspěvek