Jiný pohled na stalina

Stenly911 | 06.11.2013

No zaujal mě docela článek, ale měl bych několik otázek
1)Stalin zcela jistě nebyl přítelem našeho národa, prinejmenším v době, kdy naši legionáři se vzbouřili proti bolševikům, četl jsem, že Stalin osobně vydával rozkazy k likvidaci zajatých legionářů. Taky byl jeden z prvních, kdo jim po vzpouře vyhlásil otevřené nepřátelství. Přitom naši legionáři nechtěli dělat v Rusku revoluci, ale jen se dostat domů. V tom jim bylo docela dlouho bráněno. Zajímavé je, že dneska v Rusku, podle toho co jsem měl možnost vidět a přečíst jen málo rusů uznává našel legionáře(mluvím stále o I. světové válce) i přesto, že mnoha lidem dost pomohli a navíc nikdy se nechovali tak krutě k zajatcům. Tohle by taky mohl být na celý článek.
2) další věc ja katyňský masakr. Zdá se mi dost nepravděpodobné, že by o tom Stalin nevěděl, a že by to bylo spácháno za jeho zády. Bohužel jsem v tomto případě odkázán jen na oficiální dokumenty, podle kterých stalin několik ujišťoval polskou brigádu o vydání zajatých polských důstojníků. Ale pravda o Katyni se oficiáně dost tajila, takže jak to bylo doopravdy ? Věděl o otm Stalin a nařídil to, nebo to bylo za jeho zády ?

Přidat nový příspěvek