Moje zkušenost

Starýdědek | 09.01.2015

3 dcery, dospívající, potíže se štítnou žlázou, stálé kontroly a užívání čehosi jako Letrox. Po cca 4 až 6 letech tohoto "doživotního provozu" jsem si přečetl v jedné staré americké knize (dnes cca 50 let), že studie prokázaly, že až teprve denní příjem 4 mg ( !!! slovy 4 MILIGRAMY, nikoliv mikrogramy !!!) zajistí, že je štítná žláza saturována, a to jódem neradioaktivním, nikoliv radioaktivním ze vzduchu. Navíc, je-li doplněn několika sty vit.E, nefungující štítná žláza (pro trvalý nedostatek jódu) se v krátké době vyléčí. (Toto neplatí, pokud byla žláza ve vadném stavu mnoho let a je již z velké části zajizvena, pak nutno hormon podávat nadále, ale stav se alespoň už nebude zhoršovat.)
Jód jsem nejprve vyzkoušel na sobě, v násobné dávce, pár měsíců, bez závad. Pak dcerám a manželce (ta to měla od dětství, takže stav setrval).
Dcery v tu dobu postupně končily studia, měnily bydliště a lékaře. Tito noví už jenom kroutili hlavami a dcerám tvrdili, že je to nějaké nedorozumění, že potíže se štítnou žlázou nemají a ani v minulosti nemohly mít.
Tečka, myslete si co chcete. A to se odehrálo právě před Černobylem, takže OK, ochrana v pohodě. Sám to beru, sic méně, jen tak preventivně, dodnes. Vlastně zdaleka ne sám, a včetně vnoučat.
--------
(Prakticky: 1 kapka jódové tinktury (té tradiční černé, nikoliv světlejšího Jodisolu) z kapátka 1x po 10 dnech, zamíchat do nějaké kaše, jogurtu a pod.)
--------
Takže nás to nezabilo, ale Vás by třeba mohlo. A určitě Vás to usmrtí (tou hrůzou), když Vás odborník poučí o doporučených dávkách uváděných v mikrogramech.
(V zásobě mám řadu podobných vlastnoručně ověřených zázraků. Problém je v tom, že vědecky ověřené poznatky se dostávají do praxe se zpožděním v průměru 50 let. To jsem zjistil, a tedy nerad čekávám až to bude "na všech sloupích".)
Už ani nevím kdy ten Černobyl vybuchl, od té doby vše OK, a věřím že vnoučata mohou bez obav začít dospívat.
Zdravím vespolek, děda sebevrah.

Přidat nový příspěvek