Re: Pár slov k posedlosti Židy

Petr Švec | 27.05.2015

Hezky řečeno. Děkuji. To mě nenapadlo, že právě projikace je často původcem těchto konspiračních hysterií, které podle mne naopak jdou na ruku těm proti kterým vystupují.

" Ďábel nevyžaduje velké činny, stačí mu jen Váš tichý souhlas, vaše nečinnost". Chcete vinit "ďábla" (ať už pod tím jménem vidíte kohokoliv), za vaší solidaritu k němu?

A ještě jedno moudro mě napadlo. Je od velkého židovského filosofa, Ericha Froma:"Nečinost dobrých lidí otevírá prostor k činnosti těch ostatních".
Židovský národ má ohromnou tradici ve vzdělání a obchodování, nejen proto jsou židé často vzdělanci a obchodníci. Ale jsme to my kdo s nimi obchoduje ne? Jsme to my kdo za úplatu prodá svoje lidi, svoji půdu, bez ohledu na to komu...
Proto: tvořme, budujme svojí kulturu, obnovme naše tradice, vzdělávejme se......a hlavně ..... nelezme velkým národům do zadku pro pár šušňů. Mohl bych napsat opravdu nehezké věci o karmě Českého národa. Zameťme si před vlastním prahem. Pak suďme ostatní národy.

Nicméně jsem velmi rád, že tu takovýto článek je. Václav Havel je podle mě největší český scénárista i herec. Tu tragikomedii, kterou pro český národ sepsal i sehrál, je opravdu srdcervoucí. Bez ohledu na jeho původ či vyznání. Že pochází z židovské rodiny jsem ani nevěděl, ani to pro mě nic neznamená....
HANBA Vám Pane Havle, stydím se za to že jste kdy byl mým prezidentem.

Přidat nový příspěvek