Re: Re: Re: Re: Slovensko

Petr H. | 10.08.2011

I tento systém potřebuje nějkaou byrokracii - policii, soudy, správu financí, ... ikdyž se podstatně zeštíhlí. Bez udržovacích a nutných institucí se celý systém zvrhne do anarchie, chaosu a následně na něco ve smyslu silnější vládne. Problémem je a bude pořád to, že naprostá většina lidí se nechová podle svědomí, ale jen za vidinou krátkodobých požitků. A pokud existuje nějaká byrokracie, kde se začnou soustředit inteligentnější lidi, tak potom existuje vcelku reálné riziko, že se začnou peníze používat na něco jiného, než byl záměr. "Některá zvířata jsou si rovna, ale některá jsou si rovnější."
Nejvíc je to vidět na statistickém úřadu. Naoko to vypadá, že statistika nelže. A ikdyž budou čísla správně, nikdo ji nebude falšovat, stejně se dá ošulit. Uvedu příklad: průměrný věk v ČR. Před 20 a více lety se započítávaly i násilné úmrtí, dnes ne, započítávaly se i sebevraždy, dnes už ne. A takto flignit metodiku počítání se dá skoro všude. Nemusím ani říkat to, k čemu všemu se dá zneužít třeba už mnou zmiňovaný průměrný věk obyvatel. Kdyby byla metodika stále stejná, viděli bychom strmý pokles věku, oni to ale zabalí do inovací a reforem a hned máme lepčí náladu, vždyť se průměrný věk zvyšuje.

Všude tam, kde žijí bez svědomí, bude vládnout zlo. Zlo = nevědomost. Ikdyž se povede vypiplat systém, ideální k žití, bez svědomí je neudržitelný, jednoho dne si pak někdo uvědomí, že systém je překroucen a vůbec neodpovídá původnímu záměru.

Přidat nový příspěvek