Re: Re: Kopání chcípající svině ...

Nasredin | 23.09.2015

USA má uskladněno v Německu cca 20 ks několik desetiletí starých jaderných bomb typu B61 jejichž technická životnost končí v r. 2017 (plutonium - aktivní část těchto bomb má počas rozpadu 88 let)
http://www.tyden.cz/rubriky/zahranici/evropa/americke-jaderne-bomby-zustanou-v-nemecku_245078.html - viz článek z r. 2012
Ve výše uvedeném odkazu je zmínka o umístění nových amerických jaderných pum B61-12. Tyto pumy nejsou navic k těm starým 20 ks v Německu už skladovaným, ale mají je nahradit (USA musí také obměnit těch zbývajících 120 ks B61, co jsou v Dánsku, Velké Británii a jinde - já doufám, že k tomu už nedojde a budou muset po problémech doma z Evropy odtáhnout) nahradit i ty ostatní. To že novináři pindají o tom, že jsou přesnější je u jaderné zbraně irelevantní, protože jestli jebne 80 kilotunová bomba 50 nebo 500 m od cíle ve výsledku nic nemění. Paradoxně největší hrozbu pro Rusko a pro jeho armádu neznamenají ani tak jaderné zbraně, ale naprosto gigantická převaha USA a Západu v přesných konvenčních zbraních umístěných na lodích a ponorkách (že jich má cca 20000 ks) - vše v doletu kolem 2500 km. Tyto rakety jsou americkým analogem tebou zmíněných křídlatých raket rodiny Club. Představ si, že všech 20 000 střel by bylo naráz vypuštěno proti Rusku (vypuštěné takové střely je velmi nenápadné). S tím by měla i mohutná a silná PVOS Ruska vážný problém. Co by to udělalo s velitelskými centry, spojovacími a komunikačními uzly, raketovými sily strategických zbraní atd ? A všechno to jsou bodově (1 metr) přesné zbraně. Tato převaha byla vytvořena za Gorbačova a Jelcina, kdy tito dva darebáci podpisem smlouvy o zrušení celých tříd raketových zbraní eliminovali obdobně velký sovětský potenciál v tomto typu raketových zbraní, ale umístěných na pozemních odpalovacích platformách - Sovětský svaz byl samozřejmě především suchozemská velmoc), zatím co ta kvanta křídlatých raket Tomahawk BGM-109, co měl USA a jejich spojenci na lodích, zůstala nedotčena. Jedinou obranou a záchranou pro Rusko tehdy bylo, že zde zůstalo poměrně velké množství strategických zbraní a za Jelcinovy éry byly strategické zbraně tím jediným prostředkem do kterého se aspoň trochu investovalo. Jedině to, že tyto strategické zbraně díky nesmírné rozloze Ruska mohly startovat mimo dosah desetitisíců Tomahawků BGM-109 a měly schopnost proměnit USA na prách a popel, tehdy Rusko zachránilo od toho, aby ho Západ jedním překvapivým ůderem ůderem zničil.

Sovětské a ruské rakety:
http://blisty.cz/art/45218.html

Přidat nový příspěvek