Re: Re: Re: Re: Re: KNIHA VELESA

Hibern | 09.06.2012

Raz mi jedna moja známa, psychiatrička povedala, že nie je dôležité čo si myslíš alebo robíš ak to neškodí druhým.
A keď niečo robíš, a nech je to čokoľvek, zrejme to bude služiť vlastnému prospechu.

Už som niekde spomenul, (duchovný) majster nemusí byť dokonalý a žiak ak sa rozhodne ho nasledovať, nemá tohto čo kritizovať. Ak sú žiakove úmysly úprimné, nieto sa čoho obávať a na svojej ceste isto pokročí. (A v prípade, že dosiahne majstrov "level", bude mu poskytnutý iný, lepší). Sme to stále my, (momentálne) nedokonalí ľudia, ktorí si vyrábame vlastné problémy (poväčšine).

To, že ten alebo onen prameň je nedôveryhodný alebo aj rozporuplný, neznamená, že celok je taký istý. Veď predsa všetci dobre vieme, že je tu po stáročia systematicky vyvíjané úsilie o našu likvidáciu (ako aj prípadných hmotných a duchovných prejavov bývalej veľkosti), a toto je jeden z nevyvrátiteľných faktov. Takisto ako to, že naši "starí" tu boli a boli veľkí a slávni, a ich zoskupenie bolo budované na princípoch (večného) dobra a spravodlivosti. Čo viac mi potom treba aby som toto poznanie odovzdával ďalej a seba zdokonaľoval v takom istom duchu?

Možno sa zabúda na jednu dôležitú vec a tou je odkaz či dedičstvo Árijcov na Indickom subkontinente. Mám obavu, že nič kvalitnejšie sa (žiaľ) nezachovalo. Mám za sebou 20 ročnú prax v buddhizme (aj keď toto je len následné odvodenie originálu) a môžem Vás ubezpečiť, že vo svojom hľadaní (Pravdy) som nič tak detailné nenašiel. Problém (ako vždy) je v tom, že človek sa snaží hľadať odpovede vonku a málo úsilia zameriava do vlastného vnútra, kde je skutočný prameň poznania. Darmo by som ovládal podrobne celé dejiny Rasy (za predpokladu, že mám originálne pramene-ak kedy existovali), ak môj charakter nie je čistý a tým pádom za istých okolností skorumpovateľný (Temnými silami). A poviem za seba, ten môj treba ešte poriadne vylepšovať:-)

Práca na sebe by mala byť prvoradou úlohou, nie však vo fitku ale v tichu meditácie. Garantujem každému, že toto ticho zodpovie veškeré otázky a rozptýli aj pochybnosti...

Přidat nový příspěvek