Re: Re: Re: Re: KNIHA VELESA

Frederik | 08.06.2012

S tými védami to vidím asi takto:
Odkedy sa o nich zaujímam zmenili celý môj spôsob vnímania okolitého sveta, vnímania samého seba, druhých ľudí a dá sa povedať, že od základov zmenili úplne všetko. Vnútorné hodnoty a takisto aj spôsob myslenia, správanie, spôsob života atď. Všetko sa od základov zmenilo a stále sa vyvíja. Tieto zmeny považujem za čisto pozitívne. A úplne podobne to vidím na ostatných ľuďoch, ktorí sa začali danej problematike venovať.
Ako som raz niekde čítal, jeden diskutujúci napísal, že mu je úplne jedno či sú dané informácie pravdivé alebo nie, ale pre neho je dôležité, že tieto informácie zachraňujú morálne hodnoty a predovšetkým podporujú mladých ľudí, aby tvorili, budovali, pracovali, zakladali rodiny atď.... A v konečnom dôsledku pomáhajú i zachrániť životné prostredie, krajinu v ktorej žije i celú zem. A preto ho netrápi či je to podvrh alebo či je to pravda. On sa sústredí na výsledok a ten je podľa neho správny.
Ja si stále vravím. Ako môže byť správne niečo, čo nie je pravdivé? A čo je vlastne klamstvom? Nedáva mi to zmysel, ale vo vnútri to cítim rovnako. Cítim, že je to správne a preto sa toho pridržiavam. Nevieme kto má pravdu. A taktiež neviem kde a ako ju hľadať. Jediné, čo môžeme robiť je ustavične poznávať a držať sa toho, čo považujeme za správne. Ak je pre niekoho správny Levašov, pre niekoho Sidorov a pre niekoho Chinevič, tak nech sa tým riadi. Dôležité je, aby sa vždy držal toho, čo považuje za správne. Ustavične premýšľal atď.... Taktiež nie je správne držať sa len jedného a tvrdiť, že len to a nič iné nie je pravdivé.....

Přidat nový příspěvek