Re: Re: Re: KNIHA VELESA

Hibern | 08.06.2012

Včera som čítal diskusiu o pôvode Maďarov

http://beo.sk/forum/viewtopic.php?f=61&t=388&sid=63bf5727ea490302376f7b70d962129a

a ktosi tam vo veľkom štýle hovorí o ich starovekých dejinách a mieste pôvodu, že vraj Sumer, ako aj rôznych jazykových špekuláciách, dokazujúce to i ono. Poviem Vám, na PRVÝ pohľad pomerne presvedčivé, a človeka bez patričného historického vzdelania (čo som i ja) by to fakt ľahko aj ovplyvnilo. (Mozog).

Keď mi v minulosti rôzni zväčša materialistický oponenti nadávali, že teória reinkarnácie je blud lebo oni si nepamätajú minulé životy, zvykol som odpovedať, že "pamäť" na minulé životy spočíva v tom, ako je ten ktorý jednotlivec charakterovo uvedomelý a že tým, že nemám potrebu hromadiť materiálne statky na úkor druhých, že nemám potrebu nijakým vedomým spôsobom ubližovať iným, že sa snažím žiť svoj život podľa svedomia aby som sa v momente smrti nemusel hanbiť za svoje činy ani ich ľutovať, tak toto je pre mňa dostačujúci dôkaz o reinkarnácii. (Veď načo vedieť meno či postavenie a podobné maličkosti). Napokon, v pravom čase sa to každý dozvieme.

Keď som sa pred pár mesiacmi prvý krát zoznámil s touto stránkou a s predostretými faktami o našich slávnych dejinách, uvedomil som si, že čím ďalej do minulosti pôjdem, tým menej zaručených dôkazov bude. A priznám sa, Velesovu knihu som čítal len povrchne a rýchlo, uvedomujúc si, že uvedený materiál môže a nemusí byťoriginálny. Nemusím a nepotrebujem vedieť čo a ako presne bolo, viem, že keď nastane ten pravý čas, dozviem sa všetko, čo bude nutné.
V procese poznania sa nemožno spoliehať len na prečítané alebo čo bolo povedané, je dôležité naučiť sa používať aj intuíciu, vedieť oddeliť zrno od pliev a dôverovať jej. Tak som napr. zistil a objavil krásu a veľkosť slovanskej duše, že tak veľký národ dobrých ľudí tu nemôže byť len tak náhodou, ani že by nemohol prežiť všetky tie (úmyselné) pliagy bez pomoci a ochrany (Bohov). Slovania sú napospol ľudia pracovití a neagresívni, mierumilovní a tolerantní. A je nás tu príliš veľa na to aby za tým nebolo niečo väčšie, čo zatiaľ môžeme len tušiť.

Pochybnosti sú správne a na mieste, rozporuplnosť v zachovaných materiáloch vysvetliť nedokážem. Ale treba sa zmieriť s faktom, že na súčasnej (zväčša materiálnej) úrovni, nie je možné dokonalé poznanie a ani nebude. Vždy sa nájde niečo, čo nám môže otriasť naše presvedčenie a my začneme pochybovať. (U mňa poslednú dobu kolíše istota o NWO ako stáročia riadené sprisahanie skupiny ľudí, nepochybujem však o činnosti Temných síl v pozadí).
A len osobný pokrok na duchovnej ceste pomaly odhrnie závoj nevedomosti aj pochybnosti.

Prepáčte ak moje slová pôsobia nejasným dojmom ale keď myšlienky srdca sa vyjavujú do slov tak ťažko:-)

Přidat nový příspěvek